Ali İhsan Özgür Çilingir

Vergi Hukuku, Marka Değerlemesi, Entelektüel Sermaye DeğerlemesiNişantaşı Ün. Doktoralı Öğr. Görv.  SMMM – Bağımsız Denetçi

1968 Ankara Doğumlu olan Ali İhsan Özgür, Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Maliye Bölümünde tamamladı.

Yüksek Lisansını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Yüksek Lisans programında “Türk Ticaret Kanunu Ve Vergi Hukuku Açısından Şirket Birleşmeleri” konulu Yüksek Lisans teziyle tamamladı.Doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Maliye Anabilim Dalı, Mali Hukuk Doktora programında “Vergi Hukukunda Yorum” konulu doktora teziyle tamamladı.

Kariyer hayatına 1995 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulunda başladı. 1999 yılında Kamera Reklam Şirketler Grubunda mali ve idari işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalıştı. 2002 yılında mali müşavirlik bürosu işletmeye başladı. 2002 2009 yılları arasında İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasında mevzuat danışmanı olarak çalıştı.

Halen vergi ve muhasebe alanlarında danışmanlık hizmetini yürütmekte ve Nişantaşı Üniversitesi Muhasebe Finans Bölümünde Doktoralı Öğretim Görevlisi kadrosunda görev almaktadır.Vergi hukuku ve muhasebe alanlarında danışmanlık hizmetleri yanında Marka Değerlemesi, Entelektüel Sermaye Değerlemesi ve Transfer Fiyatlandırması konularında uzmanlığı bulunmaktadır.

İletişim

0533 376 17 17

0212 705 3611

Adres

Etiler Nispetiye Cad. AKMERKEZ ÇARŞI B3 Blok No:54 Kat:8 Beşiktaş – İSTANBUL

Scroll to Top